Jak wybrać najlepszy akumulator samochodowy

Akumulatory samochodowe to elektryczne urządzenia magazynujące, które przekształcają energię chemiczną w energię elektryczną. Podstawy działania akumulatorów samochodowych nie zmieniły się od dziesięcioleci. Są to akumulatory kwasowo-ołowiowe. Elektrolit lub kwas reaguje z płytami ołowiowymi w akumulatorze w celu wytworzenia elektryczności.

Potrzeba więcej mocy, aby włączyć ogromny silnik niż mały, więc akumulator musi być odpowiednio dobrany. Obecnie pojazdy mają więcej wymagających obciążeń elektrycznych z powodu wielu akcesoriów, komputerów i modułów i wymagają akumulatora o wystarczającej mocy, aby systemy działały prawidłowo. Przeciążanie akumulatora samochodowego przez to, że jest zbyt mały, może spowodować przedwczesną awarię.

Akumulatora samochodowego

Co jest potrzebne lub nawet ostrożne przy wyborze baterii

Poniżej znajduje się kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze właściwego i najlepszego akumulatora samochodowego:

Rozmiar

Odnosi się do długości, wysokości i szerokości baterii. Występuje w różnych rozmiarach, aby zmieścić się pod maską różnych samochodów. Niezbędne jest, aby akumulator można było bez problemu umieścić. Zawsze należy zapoznać się z instrukcją obsługi producenta samochodu.

Akumulatora samochodowego

Możesz również zapoznać się z informacjami dostarczanymi przez sprzedawców baterii, aby poznać odpowiedni rozmiar baterii Twojego samochodu. Zakup baterii o nieodpowiednich rozmiarach byłby stratą pieniędzy i mógłby spowodować uszkodzenia pojazdu.

Marka

Odnosi się do znaku towarowego określonego produktu. Czasami jest tak samo z nazwą producenta. Zakup marki baterii określonej w instrukcji obsługi jest dobrym pomysłem. Jeśli jednak ta marka jest bardzo droga i chcesz obniżyć koszty, postępuj zgodnie ze specyfikacjami zawartymi w podręczniku użytkownika.

Nigdy nie ulegaj pokusie zakupu produktu najtańszej firmy, ponieważ może ona stać się najbardziej kosztownym akumulatorem, jaki kiedykolwiek kupiłeś. Tanie baterie mogą również posiadać wady i być słabe. Częsta wymiana baterii pociąga za sobą powtarzającą się instalację, która całkowicie pochłania pieniądze, które początkowo zaoszczędziłeś, kupując tani akumulator samochodowy.

Zdolność rezerwowa

Odnosi się do mocy baterii. Jest to ilość minut podczas, których akumulator może zapewniać minimalne napięcie wymagane do działania samochodu, jeśli pasek wentylatora lub alternator samochodu ulegną awarii. Przy dobrej pojemności rezerwowej samochód może pracować na akumulatorze samodzielnie, jeśli alternator przestanie działać. Wskaźnik RC baterii jest podany w minutach. Możesz nie znaleźć oceny RC na baterii z tego powodu, że zazwyczaj nie jest ona podana na etykiecie. Jeśli to możliwe, sprawdź materiały dotyczące tego produktu lub po prostu zapytaj sprzedawcę. Najlepiej wybierz ten z dużą pojemnością rezerwową.

Przeczytaj następujący artykuł: Podstawy układów zawieszenia pojazdów

System zawieszenia pojazdu ma bardzo ważną rolę w upewniając się, że masz bezpieczną jazdę za każdym razem. Poprzez zarządzanie tarciem między oponami a drogą, układ zawieszenia może utrzymać lepszą kontrolę nad samochodem.

Wiek

Wiek akumularora daje wyobrażenie o tym, jak długo jeszcze będzie działać. Akumulator jest uważany za nowy, gdy ma mniej niż sześć miesięcy. Znajdź datę produkcji. Większość dat znajduje się na naklejce lub opakowaniu.

CCA czyli zdolność do rozruchu w niskiej temperaturze

Mierzy zdolność akumulatora do uruchomienia pojazdu nawet przy bardzo niskich temperaturach. Podczas mrozu samochód może być trudny do uruchomienia, ponieważ olej silnikowy gęstnieje i reakcje chemiczne spowalniają. Wybierz baterię o wysokim CCA, ponieważ jest o wiele lepsza, zwłaszcza w pojazdach poruszających się w zimnym klimacie.

Artykuły z tej samej kategorii:

    Nic nie znaleziono