Najczęstsze powody, dla których warto rozważyć transfer domeny

Masz rozwijającą się witrynę internetową, która cieszy się codziennym wzrostem ruchu. Być może planujesz zakup nowego planu hostingowego, ale czy kiedykolwiek rozważałeś transfer domeny? Wielu właścicieli stron internetowych często pomija fakt, kto hostuje ich domenę, nie wiedząc, że odgrywa to kluczową rolę w ogólnym bezpieczeństwie ich witryny. 

Oto kilka najczęstszych powodów, dla których przeniesienie domeny powinno być kolejnym krokiem:

Koszt 

Chociaż nigdy nie jest dobrze płacić za dużo, o wiele gorzej jest płacić za dużo firmie, która w ogóle nic nie robi. Nie wszyscy rejestratorzy są tacy sami, co oznacza, że ich ceny również znacznie się różnią. 

Transfer domeny
Oprócz wsparcia podczas przenoszenia domeny upewnij się, że nowy usługodawca hostingowy domeny zapewni wsparcie także później.

Podczas poszukiwania nowego hosta dla nazwy domeny należy wziąć pod uwagę cenę i sprawdzić, czy usługa jest tego warta. Dzięki temu nie nadwyrężysz swojego budżetu i uzyskasz najlepszy stosunek jakości do ceny. 

Obsługa klienta 

W miarę rozwoju witryny powinieneś uzyskać dostęp do wsparcia w różnych obszarach, w tym do hosta domeny. Oprócz wsparcia podczas transferu domeny, upewnij się, że nowy host domeny zapewnia również wsparcie po jego zakończeniu. Niektórzy gospodarze mogą mieć tylko zespół sprzedaży zamiast zespołu wsparcia i mogą tylko zwabić cię do zakupu dodatkowych dodatków. 

Jak przenieść domenę? Łatwy przewodnik krok po kroku.

Prywatność 

Prywatność różni się od bezpieczeństwa, ponieważ odnosi się tylko do Ciebie i Twojej nazwy domeny. Chociaż każdy rejestrator twierdzi, że priorytetowo traktuje prywatność użytkownika, może nie być tak przez cały czas. Aby to wyjaśnić, poznanie pełnego zakresu prywatnego widoku rejestratora może nie być łatwym zadaniem. 

Niektóre z nich mogą nie obejmować wszystkich sytuacji w umowie o ochronie prywatności, więc zawsze upewnij się, że wcześniej przeprowadziłeś badania. Obejmuje to sprawdzenie ich strony internetowej, wyszukiwanie w Google spraw związanych z prywatnością i recenzje od rzeczywistych klientów. Chociaż opinie klientów mogą być czasami skrajne, mogą one być bardzo pomocne w takich przypadkach. Jeśli recenzje mają wspólny temat, można prawie powiedzieć, że to prawda. 

Bezpieczeństwo 

Bezpieczeństwo jest jednym z kluczowych punktów każdej strony internetowej. Nie będziesz zadowolony, jeśli Twoi klienci zaczną narzekać, że Twoja witryna nie jest dostępna lub jeśli są przekierowywani na inną stronę. Może to być spowodowane włamaniem do domeny.

Jest to rodzaj hakera, który przetrzymuje nazwę domeny dla okupu, zazwyczaj za pieniądze. Aby temu zapobiec, upewnij się, że wybrany nowy rejestrator ma blokadę nazwy domeny. Zapewni to, że domena nie zmieni się, dopóki sam jej nie zmienisz. Upewnij się, że nowy host poinformuje Cię również o zmianach dokonanych w domenie, niezależnie od tego, czy dokonałeś ich Ty, czy ktoś inny. 

Doświadczenie użytkownika

Czy ustawienia nazwy domeny są łatwo dostępne? Jeśli czujesz się sfrustrowany za każdym razem, gdy próbujesz wprowadzić zmianę lub wykonać małe zadanie, możesz sobie tylko wyobrazić, co się stanie, jeśli zrobisz coś większego. Upewnij się, że możesz łatwo dokonać niezbędnych zmian w swojej domenie. Pomoże ci to nie tylko zaoszczędzić stres i czas, ale także przyniesie korzyści odwiedzającym. 

To tylko niektóre z powodów, dla których warto rozważyć transfer domeny. 

Artykuły z tej samej kategorii:

    Nic nie znaleziono