Kiedy powinieneś zdecydować się na zakup iPhone’a?

Kiedy jest idealny czas na zakup iPhone’a? Czy wkrótce pojawi się nowe urządzenie Apple? Kiedy spadnie cena poprzedniego modelu? Czy warto teraz kupić nowy telefon, czy może lepiej poczekać kilka miesięcy? Jeśli obecnie szukasz nowego smartfona, pewnie zadajesz sobie pytanie, czy teraz jest odpowiedni czas na zakup nowego telefonu Apple. Cóż, odpowiedź jest twierdząca.
Nigdy też nie zapominaj – kiedy kupisz nowy telefon, kup także ochronne etui ochronne na iPhone’a i telefon komórkowy – nie chcesz go z pewnością zepsuć.

Premiera najnowszych iPhone’ów

12 września 2018 roku Apple zaprezentował nie jeden, ale aż trzy nowe modele iPhone’ów, zaledwie rok po wprowadzeniu X, 8 i 8 Plus. Najnowsze iPhone’y XS Max i XS są aktualnie dostępne w sprzedaży w sklepie Apple. Podobny model, XR, kosztuje mniej i jest również dostępny na rynku.

Etui ochronne na iPhone'a

Wprowadzenie na rynek tych nowych telefonów oznacza również spadek cen wcześniejszych modeli oraz zaprzestanie produkcji modelu X oraz SE.

Częstotliwość aktualizacji

Apple czeka tylko jeden rok z wprowadzeniem zupełnie nowego modelu. Tradycyjnie we wrześniu firma organizuje specjalne wydarzenie, w którym nowe urządzenia są prezentowane i wystawiane na sprzedaż po kilku tygodniach.

W 2016 roku firma Apple zrezygnowała z tej tradycji wprowadzając model SE w marcu. Jednak w marcu 2017 i 2018 r. nie pojawiły się nowe wersje SE. Sugeruje to, że nie ma pewności, że Apple będzie nadal aktualizować model dokładnie rok po jego premierze. Na razie jest mało prawdopodobne, że firma wyda nowego iPhone’a wcześniej niż we wrześniu 2019 roku.

Idealny czas na zakup iPhone’a

Jak dotąd najlepszy moment na zakup nowego iPhone’a to 9 miesięcy po jego premierze. Jednak w czerwcu lub lipcu zaleca się odłożenie zakupu do jesieni. No chyba, że ​​Twoje obecne urządzenie jest już zepsute i nie będzie w stanie przetrwać następnych 3 do 4 miesięcy.

Etui ochronne na iPhone'a

Bardzo łatwo jest określić najgorszy czas na zakup nowego modelu. Bez wątpienia są to miesiące poprzedzające wrzesień. Oznacza to, że nie powinieneś kupować nowego urządzenia w sierpniu, chyba że chcesz żałować zakupu po miesiącu.

A co powiesz na zakup starszego modelu?

Prawdopodobnie myślisz, że skoro potrzebujesz po prostu nowego telefonu i nie zależy Ci na najnowszym modelu, dlaczego nie kupić teraz nowego urządzenia Apple?

Z doświadczenia wynika, że ​​po premierze Apple ceny iPhone’ów obecnej generacji znacznie spadają. Jeśli nie zależy Ci na najnowszych parametrach, możesz po prostu wybrać starszy model iPhone’a, którego Apple już zaprzestał produkować. Operatorzy sieci komórkowych często przeceniają takie modele, aby pozbyć się zapasów.

Przeczytaj artykuł na ten temat hosting.

Artykuły z tej samej kategorii:

    Nic nie znaleziono