Sekrety najlepszych świątecznych prezentów biznesowych

Już niedługo znów będą najbardziej ruchliwe dni w sklepach w ciągu roku, ponieważ zbliżają się ​​święta. Prawdopodobnie już teraz zastanawiasz się, jakie prezenty biznesowe możesz dać swoim klientom. Jeśli nie masz pewności, w jaki sposób podejść do wręczania prezentów biznesowych, istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci przetrwać świąteczne szaleństwo, zachowując jednocześnie budżet, reputację i zdrowie psychiczne.

Uczyń prezent osobistym

Jeśli chodzi o dawanie prezentów, można łatwo dać się ponieść emocjom. Dlatego bądź ostrożny. W wielu przypadkach Twoje najlepsze intencje mogą przynieść przeciwne skutki. Na przykład ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest, aby dane przez Ciebie prezenty trafiły do ​​kosza tylko dlatego, że wyglądają bezosobowo i ogólnie. Z drugiej strony nie chcesz, aby zakupione przez Ciebie prezenty wyglądały tandetnie lub desperacko.

Jakie prezenty biznesowe możesz dać swoim klientom
Prezenty biznesowe powinny być przydatne

Zamiast tego chcesz, aby wybrany prezent był osobisty i pokazywał, że dana osoba jest dla Ciebie ważna. Najbardziej niezapomnianymi prezentami biznesowymi są przedmioty promocyjne robione na zamówienie. Można na przykład zamiast przedmiotów z własnym nazwiskiem lub logo firmy, podarować sztućce lub otwieracz do wina z wyrytym na nich nazwiskiem i logo firmy osoby, którą chcemy obdarować. Dla kobiet oczywiście wchodzą w grę kosmetyki, takie jak na przykład serum do rzęs.

Bądź kreatywny

Jeśli któryś z Twoich klientów jest wielkim fanem golfa, prawdopodobnie pomyślisz o podarowaniu mu kilkunastu piłek golfowych, które i tak w końcu straci. Pamiętaj, że prezenty biznesowe powinny być przydatne i długo cieszyć obdarowaną osobę. Klientowi, który jest miłośnikiem golfa, można wysłać urządzenie treningowe, którego będzie mógł używać w pomieszczeniu do ćwiczenia niektórych kluczowych elementów gry w golfa.

Osoba ta z pewnością pomyślałaby o Tobie za każdym razem, gdy korzystałaby z niego. Mógłbyś dodać także kilka piłek golfowych i umieścić notatkę, która wywołałaby uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Taki prezent byłby kreatywny i osobisty jednocześnie, dzięki czemu upiekłbyś dwie pieczenie na jednym ogniu.

Nie bądź skąpy

Pomyśl o ilości pieniędzy, które wydajesz tylko na zabranie kogoś na smaczny posiłek, który jest łatwo zapominany. Jednak jeśli chodzi o prezenty biznesowe, firmy zawsze starają się wydawać jak najmniej. Jeśli reszta ofert Twojej firmy jest najwyższej klasy, upewnij się, że nie jesteś zbyt skąpy w okazywaniu wdzięczności i uznania. Lepiej nie dać niczego niż podarować zbyt tani prezent.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś wydać cały swój budżet na prezenty biznesowe. Możesz wysłać film wideo z Twoimi pracownikami, pokazujący klientowi, jak ważne są dla Ciebie relacje z jego firmą. Możesz również wysłać zdjęcie swojego zespołu przed tablicą, gdy omawia projekt Twojego klienta. Takie osobiste akcenty są doskonałym sposobem na zrobienie trwałego dobrego wrażenia.

Artykuły z tej samej kategorii:

    Nic nie znaleziono